УКРАЇНА

Правозахисники вимагають надати медичну допомогу в реанімації кримському активісту Дегерменджі

15 грудня, 2017 09:15
УКРАЇНА/Правозахисники вимагають надати медичну допомогу в реанімації кримському активісту Дегерменджі
Зберегти
Вигляд
Правозахисники звернулися до російської окупаційної влади в Криму з вимогою надати медичну допомогу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого з Сімферопольського СІЗО доправили до реанімації.

Правозахисники звернулися до російської окупаційної влади в Криму з вимогою надати медичну допомогу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого з Сімферопольського СІЗО доправили до реанімації.

Про це йдеться у заяві «Крим SOS».

Бкеір Дегерменджі має 3 групу інвалідності і страждає від бронхіальної астми. Наразі його стан вкрай важкий — набряк легенів та серцева недостатність. Зазначається, що Дегерменджі наразі перебуває у медикаментозному сні на штучній вентиляції легень.

За інформацією родичів активіста і адвоката, ув’язнений перебуває в 7-й міській лікарні Сімферополя, де його в несвідомому стані тримають в наручниках. До палати не допускають дружину Дегерменджі і адвоката, а троє «правоохоронців» знаходяться біля палати.

Правозахисники наголосили, що до цього протягом п’яти днів 57-річний Дегерменджі не міг спати через загострення астми. Його адвокат вимагав госпіталізації і надання медичного лікування, проте де-факто суд відхилив клопотання захисника.

«Крим SOS» вимагає від окупаціної влади Криму надати Бекіру Дегерменджі кваліфіковану медичну допомогу, і негайно змінити запобіжний захід на більш м'який, не пов'язаний з триманням під вартою, а також провести перевірку матеріалів так званої «справи про вимагання» на предмет сфабрикованості.

Також правозахисники звернулися до уряду України представників міжнародних організацій і урядів країн ЄС, Швейцарії, США та Канади з проханням стежити за здоров'ям Дегерменджі і сприяти його звільненню.

Раніше повідомлялося, що Бекіра Дегерменджі перевели з СІЗО до реанімації.

Бекір Дегерменджі був затриманий і поміщений під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами.

Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. В результаті цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій «справі 26 лютого» в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ: Велика роль маленької жінки — Веджиє Кашка.

Пов`язані новини