Культура / Візуальне мистецтво

Представниця фестивалю «86» про хабар та Мінкульт: «На що саме вимагав гроші — невідомо, кожного разу була інша версія»

Громадське
Культура/Візуальне мистецтво/Представниця фестивалю «86» про хабар та Мінкульт: «На що саме вимагав гроші — невідомо, кожного разу була інша версія»
Зберегти
Вигляд
Креативна директорка фестивалю «86» Надія Парфан заявила, що кожного разу заступник директора Українського Центру Культурних Досліджень Євген Ковальський озвучував нову версію, для чого йому потрібні кошти. Організатори фестивалю звинувачують чиновника у вимаганні хабара.

«На що він саме їх вимагав, невідомо — кожного разу озвучувалася інша версія», — сказала Надія Парфан в ефірі програми Громадського «Нині вже».

Вона зазначила, що кожного разу на запитання про кошти Ковальський озвучував іншу версію, однією з них були нібито адміністративні послуги.

«Коли наші колеги запитували, на що саме, він чи відмовчувався чи давай які жартівливі відповіді, щоразу інші. Однією з версій було те, що це будуть послуги адміністрування. Але на що саме він збирався їх витратити — ми не знаємо. Ми знали, що бюджет був 500 тисяч, а в якийсь момент він мав стати 470», — сказала Парфан.

Організатори фестивалю кіно та урбаністики «86» звинуватили чиновника Українського Центру Культурних Досліджень у вимаганні хабара. Згідно із заявою, заступник директора центру Євген Ковальський вимагав у отримувача гранту 30 тисяч гривень, щоб «компенсувати послуги з адміністрування проекту». Організатори фестивалю вважають це спробою «держслужбовця отримати відкат».

На час розслідування самого чиновника Євгена Ковальського відсторонили від обов’язків.

Фестиваль «86» став переможцем конкурсу Міністерства культури «Малі міста — великі враження», метою якого є підтримка культурних ініціатив у регіонах. Згідно з грантовою програмою переможці конкурсу отримують 500 тисяч гривень. Проведенням конкурсу займався УЦКД

Громадське звернулося до МінКульту за коментарем щодо цієї ситуації.

У своїй заяві «86» вимагають провести внутрішнє службове розслідування стосовно цієї справи та впровадження більш прозорої системи звітності та використання грантових грошей.

Пов`язані новини