Культура / Візуальне мистецтво

Звинувачення у корупції: чиновника Мінкульту відсторонили від обов’язків на час розслідування

Культура/Візуальне мистецтво/Звинувачення у корупції: чиновника Мінкульту відсторонили від обов’язків на час розслідування
Зберегти
Вигляд
Центр культурних досліджень проводить внутрішнє розслідування унаслідок заяви організаторів фестивалю «86» про те, що чиновник центру вимагав у них хабар. Самого чиновника Євгена Ковальського на час розслідування відсторонили від обов’язків.

Директорка центру Ірини Френкел заявила, що організатори фестивалю «86» порушували норми Бюджетного кодексу, оскільки «деякі із фінансових видатків повторювались і фінансувались одночасно із декількох джерел». Крім того, Френкель закликала організаторку «86» Надію Парфан надати докази корупції заступника Френкель — Євгена Ковальського.

Фестиваль «86» поки не буде звертатися до правоохоронних органів.

«Ми не ставимо собі за мету покарати окрему людину, яка є лише ланкою системи. Наша ціль — домогтися структурних змін, залучивши ширшу громадськість та ЗМІ, а також спровокувати спільноту на публічне обговорення інших подібних випадків», — сказала в коментарі Громадському Надія Парфан

Нагадаємо, що організатори фестивалю кіно та урбаністики «86» звинуватили чиновника Українського Центру Культурних Досліджень у вимаганні хабара. Згідно із заявою, заступник директора центру Євген Ковальський вимагав у отримувача гранту 30 тисяч гривень, щоб «компенсувати послуги з адміністрування проекту». Організатори фестивалю вважають це спробою «держслужбовця отримати відкат».

Сам Ковальський пояснив це потребою забезпечити «відрядження співробітників УЦКД, що мали виконати на фестивалі функцію моніторингу».

Фестиваль «86» став переможцем конкурсу Міністерства культури «Малі міста — великі враження», метою якого є підтримка культурних ініціатив у регіонах. Згідно з грантовою програмою переможці конкурсу отримують 500 тисяч гривень. Проведенням конкурсу займався УЦКД

Громадське звернулося до МінКульту за коментарем щодо цієї ситуації.

У своїй заяві «86» вимагають провести внутрішнє службове розслідування стосовно цієї справи та впровадження більш прозорої системи звітності та використання грантових грошей.Більше про:
# корупція
Пов`язані новини