НАЗК не прийшло до суду в справі майже на 500 тисяч грн щодо компанії, що зберігає декларації чиновників. Справу закрили
Національне агентство з питань запобігання корупції не змогло стягнути майже 500 тисяч гривень із компанії «Алтаюр», яка зберігає на своїх серверах електронні декларації чиновників. Представники агентства так і не з'явилися на засідання суду і справу закрили.
Про це в коментарі hromadske заявив адвокат компанії «Алтаюр» Віталій Власюк.
Він розповів, що третє судове засідання у справі позову НАЗК проти компанії мало відбутися о 10:00 в середу, 18 листопада. Суддя та представники компанії пів години чекали представників НАЗК, однак ніхто так і не з'явився.
Захист компанії подав клопотання, щоб залишити заяву НАЗК без розгляду через неявку позивача, яке суд підтримав.
«По-перше, це означає, що вони програли, це абсолютно коректне твердження. У них немає аргументів, щоб оскаржити це рішення. Вони були попереджені й не прийшли. Подати повторно позов за тим же предметом вони не зможуть взагалі ніяк, вони вже скористалися своїм правом», ㅡ сказав Власюк.
Що каже НАЗК?
У пресслужбі НАЗК нам підтвердили, що їхній представник не прийшов до суду і провадження закрили. Також додали, що не дуже коректно казати, що агентство програло, бо «суд просто закрив провадження за позовом НАЗК». Чи планують в органі подавати повторні позови, поки невідомо.
Що сталося між НАЗК та «Алтаюром»?
НАЗК з 2017 року уклало договори про оренду обладнання компанії «Алтаюр» для Єдиного реєстру декларацій. Як повідомили у НАЗК, завдяки внутрішньому розслідуванню відомство виявило, що компанія значно завищувала суму оренди серверів, через що держава переплатила в понад чотири рази.
У січні 2020 року «Алтаюр» і НАЗК проводили переговори щодо повторного укладання договору про оренду обладнання.
Та в НАЗК кажуть, що після того, як компанія запросила 5,1 мільйона гривень за обладнання вартістю 2,66 мільйона гривень, агентство почало внутрішній аудит. За його результатами НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом корупційного правопорушення (ч. 2 ст. 364 Кримінального Кодексу).
У компанії ці звинувачення заперечують і заявляють, що провина була з боку НАЗК. Там кажуть: компанія «Алтаюр» виграла тендер на будівництво центру обробки даних, але через бюрократичні перешкоди на два місяці затримала здачу готового об'єкта.
Тоді, за словами адвоката компанії, організація та відомство ухвалили усний «джентльменський договір». За домовленостями, НАЗК приймає роботу із запізненням, проте компанія отримає на 200 тисяч гривень менше, адже робота вийшла дешевшою.
Після цього НАЗК подало судовий позов на стягнення з компанії майже 500 тисяч гривень штрафних санкцій за запізнення. У відповідь «Алтаюр» подав зустрічний позов на 200 тисяч «знижки», яку він спершу зробив НАЗК.
Наразі сервери компанії арештував Вищий антикорупційний суд як речовий доказ. У такий спосіб сервери захищені від розпорядження ними. Компанія намагалась оскаржити це рішення, але апеляційна палата ВАКС залишила його без змін.
- Поділитися: