Представник Росії в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов заявив, що офіційний Київ порушує Мінські угоди забороною руху вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.

Представник Росії в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Боріс Гризлов заявив, що офіційний Київ порушує Мінські угоди забороною руху вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.

Про це передає «Інтерфакс-Україна».

«Угоди, укладені в Мінську два роки тому, містили чіткий план, спрямований на цивілізоване врегулювання конфлікту», — заявив Гризлов.

Він нагадав, що в пункті 8 узгодженого тоді Комплексу заходів йшлося про повне відновлення соціально-економічних зв'язків. Включаючи зобов'язання: «Україна відновить управління сегментом своєї банківської системи в районах, порушених конфліктом». Але, на думку Гризлова, ці зобов'язання порушені.

«Маю на увазі, зокрема, поширену сьогодні в ЗМІ заяву президента Петра Порошенка на засіданні РНБО, що передбачає припинення транспортного сполучення з ЛНР і ДНР, що прямо суперечить Мінським угодами», — пояснив повпред РФ.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила рух вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.  Кабінету Міністрів України доручено невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни та вжити заходи щодо їх мінімізації.

Окрім того, Порошенко заявив, що заборона руху вантажів на Донбасі діятиме до повернення захоплених бойовиками підприємств.

1 березня у «ДНР» та «ЛНР» заявили про «націоналізацію» усіх українських підприємств. А 2 березня в «ДНР» опублікували список із 43 «націоналізованих» підприємств.

3 березня ватажок бойовиків самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявив про «оголошення блокади Києву».

5 березня в Адміністрації президента України заявили, що проти можливих «власників» «націоналізованих» бойовиками підприємств можуть ввести санкції ЄС.

Крім того, заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв у інтерв'ю Громадському розказав, «блокада Донбасу» заважає введенню нових санкцій ЄС.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: