Війна

Представники бойовиків підтвердили утримання журналіста Асєєва — Геращенко

8 вересня, 2017 16:28
Війна/Представники бойовиків підтвердили утримання журналіста Асєєва — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Представники бойовиків підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва, відомого під псевдонімом «Васін» у списках на обмін.

Представники бойовиків підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва, відомого під псевдонімом «Васін» у списках на обмін.

Про це в коментарі «Радіо Свобода» повідомила представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Ірина Геращенко.

«Дуже важко йшли переговори, вибиття, по суті, цієї інформації, що Асєєв перебуває у них. Місце утримання офіційно нам не дали — просто підтвердили, що Станіслав у них, він включений до списків на звільнення, які ми зараз обговорюємо», — повідомила вона.

Водночас Геращенко зазначила, що українській стороні відоме місце утримання Асєєва.

Переговори тривали упродовж місяця. За словами Геращенко, українська сторона в переговорах домагалася можливості відвідин Асєєва координатором ОБСЄ Тоні Фрішем, який наприкінці серпня був у Донецьку. Але його допустили лише до макіївської колонії, де утримують військовослужбовців, зазначила вона.

«На жаль, до Стаса не було доступу жодної міжнародних організацій, — ні ОБСЄ, ні ООН, ні Міжнародного комітету Червоного хреста», — сказала Геращенко.

За її словами, до Асєвва також не допускають родичів і не дають права на дзвінок матері.

Нагадаємо, 10 червня в СБУ підтвердили зникнення публіциста Асєєва в Донецьку і повідомили про його пошуки.

Уперше про зникнення повідомив екс-депутат Єгор Фірсов у вівторок, 6 червня.

За його словами, публіциста схопили бойовики «ДНР», оскільки весь час із моменту окупації він жив у Донецьку і писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань «Українська правда», «Дзеркало тижня» і «Тиждень», а також мав блог у Facebook під псевдонімом Станіслав «Васін».

Звільнити Асєєва закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини