Життя

Предстоятель ПЦУ Епіфаній пояснив, чому інтронізація відбудеться у його день народження

«Радіо Свобода»
Життя/Предстоятель ПЦУ Епіфаній пояснив, чому інтронізація відбудеться у його день народження
Зберегти
Вигляд
Інтронізація (зведення на престол) предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбувається в його день народження 3 лютого, щоб у майбутньому «поєднувати» ці дві дати. Про це сам митрополит Епіфаній в ефірі «Радіо Свобода».

«Було обрано дату для того, щоб в майбутньому не святкувати день народження, а поєднувати вже і день інтронізації, і день народження. Бо в православній традиції священнослужителі не відзначають так помпезно чи урочисто свій день народження, а більшою мірою ми звертаємо увагу на день свого небесного покровителя, на день ангела», — сказав предстоятель.

Він додав, що «тому і було вже так символічно обрано цей день 3 лютого».

За його словами, обрання його предстоятелеме ПЦУ — це «велика відповідальність, це дар Божий, яким його Господь сподобив». «Починаючи з чернецтва, дав обітницю Богові, що буду до кінця виконувати його волю і нести послух церкві. І церква завжди покладала на мене певні відповідальні ланки служіння. І з того часу, виконуючи те, що покладала на мене церква, зрештою, на соборі мене обрали предстоятелем єдиної помісної православної церкви», — зазначив предстоятель ПЦУ.

Зазначається, що 3 лютого митрополиту Епіфанію виповнюється 40 років. У цей день має відбутися його інтронізація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини