Світ

Прем’єр Грузії пішов у відставку після масових протестів

14 червня, 2018 12:27
Світ/Прем’єр Грузії пішов у відставку після масових протестів
Зберегти
Вигляд
lead
Відставка прем'єра згідно з Конституцією Грузії означає відставку всього уряду.

Прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі після тривалих масових протестів у Тбілісі в заявив про свою відставку. Відставка прем'єра згідно з Конституцією Грузії означає відставку всього уряду.

Про це повідомляє «Грузия Online».

Після відставки глави уряду парламентська більшість за тиждень має подати президенту новий склад кабінету міністрів, після чого президент також через сім днів повинен представити парламенту склад уряду.

Масові протести розпочалися в Грузії після того, як суд частково виправдав двох підлітків, яких звинувачують у вбивстві двох школярів у Тбілісі.

Проте 1 червня одного фігуранта цієї справи засудили до 10 років і 6 місяців в’язниці, іншого — до 9 років і 9 місяців.

Під час зустрічі з батьком одного з загиблих школярів, який є організатором акції протесту, президент Грузії Георгій Маргвелашвілі пообіцяв зробити все можливе для стабільності в країні.

31 травня пішов у відставку генеральний прокурор Грузії Іраклі Шотадзе. Це сталося після рішення суду у справі вбивства двох школярів у грудні 2017 року в Тбілісі.

1 червня Міністерство внутрішніх справ Грузії поновило розслідування вбивства двох школярів у Тбілісі, що спричинили масові акції протесту в країні.

Протестувальники серед іншого вимагали й відставки прем'єра, проте той відмовився йти у відставку.

11 червня у Тбілісі під будівлею парламенту на акції протесту через гучну справу вбивства двох школярів поліція затримала 19 людей.

Два школярі отримали смертельні ножові поранення під час бійки поблизу школи в Тбілісі 1 грудня 2017 року. Звинувачення за статтею «Умисне вбивство за обтяжуючих обставин» було пред'явлено двом підліткам, пізніше прокуратура посилила звинувачення одному з них.

Більше про:
# ТБілісі
# Грузія
Пов`язані новини