Іспанський прем'єр-міністр Маріано Рахой попросив Сенат активувати статті 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє центральному уряду вжити примусові заходи з виконання Каталонією своїх конституційних зобов'язань.

Іспанський прем’єр-міністр Маріано Рахой попросив Сенат застосувати статтю 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє центральному уряду вжити примусові заходи з виконання Каталонією своїх конституційних зобов'язань.

Про це повідомляє видання El Pais.

«Стаття 155 не проти Каталонії, а для запобігання зловживання владою», — сказав Рахой.

Він наголосив, що Каталонія неодноразово ігнорувала постанови Конституційного суду, ухвалюючи незаконні рішення про легалізацію референдуму.

«Це — антидемократичні рішення, вони суперечать закону, нормальній поведінці в будь-якій демократичній країні, а також іспанським та європейським цінностям», — підкреслив Рахой.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем’єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення. Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що не оголошуватиме дострокові вибори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖОбличчя Каталонії: «Так», «Ні» та інші варіанти відповідей на референдумі про незалежність

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: