ENRU

Прем'єр Іспанії закликав бізнес не йти з Каталонії

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой здійснив передвиборчу поїздку до Барселони, де представив кандидатів від своєї партії на регіональних виборах і закликав підприємства залишатися працювати в Каталонії.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що через невизначеність із майбутнім Каталонії уже понад 2400 фірм перевели свої центральні офіси до інших регіонів. 

Рахой вперше після початку кризи в Каталонії приїхав до Барселони. У столиці автономії він виступив на передвиборчому мітингу свого однопартійця Ксавьера Гарсії Альбіоля, глави фракції консервативної «Народної партії» в каталонському парламенті.

Рахой закликав усіх виборців взяти участь у позачергових парламентських виборах 21 грудня і висловив надію, що після них ситуація в регіоні стабілізується.

«Каталонія — це Іспанія, і Іспанія — це Каталонія», — заявив Рахой, виступаючи перед однопартійцями.

Напередодні у Барселоні 750 тисяч людей вийшли на підтримку арештованих каталонських лідерів

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох членів відстороненого від влади уряду Каталонії, зокрема й віце-президента Уріола Жункераса. Згодом стало відомо, що суд Іспанії видав європейський ордер на арешт усунутого глави Каталонії.

Пучдемон разом з соратниками здався бельгійської поліції вранці 5 листопада. До Брюсселя він поїхав наприкінці жовтня.

Пізніше вісьмох екс-міністрів каталонського уряду залишили під вартою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram