Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте відмовився вибачатися від імені уряду країни перед Туреччиною.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте відмовився вибачатися від імені уряду перед Туреччиною за відмову пустити до країни двох турецьких міністрів.

На його думку, вибачитися слід було б Туреччині, повідомляє BFM.tv.

«Не може навіть йти мови про вибачення, це вони повинні вибачитися за те, що зробили вчора», – заявив голова нідерландського уряду.

За словами Рютте, Гаага хоче, щоб турецька міністерка у справах сім'ї та соціальної політики Фатма Бетюль Сайян Кайя «трималася на відстані».

«Це призвело до хаосу і до інцидентів, які ми спостерігали вчора в Роттердамі», – пояснив прем'єр-міністр.

Напередодні в Роттердамі поліція розігнала мітинг прихильників Ердогана біля турецького консульства.

Нагадаємо, відносини між Туреччиною та Нідерландами загострилися після того, як 11 березня влада Нідерландів відкликала дозвіл на посадку літака глави МЗС Туреччини в Роттердамі.

Тоді Чавушоглу пообіцяв, що рішення влади Нідерландів не пустити в країну його літак не залишиться без відповіді і матиме наслідки.

Пізніше посольство та консульство Нідерландів у Туреччині закрили. А співробітники МВС Нідерландів перекрили дорогу біля резиденції генконсульства Туреччини в Роттердамі на тлі повідомлення про прибуття міністерки сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саяма Кайі на автомобілі. 

Президент Туреччини Ердоган заявив, що відмова Нідерландів у в'їзді Чавушоглу є «залишками нацизму і фашизму».

Референдум про поправки до конституції Туреччини має відбутися у квітні. Туркам пропонують проголосувати за розширення президентських повноважень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: