Прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян 21 квітня, виступив із заявою про внутрішньополітичну ситуацію в країні.

Прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян 21 квітня, виступив із заявою про внутрішньополітичну ситуацію в країні.

Про це повідомляє офіційний сайт прем'єр-міністра.

У заяві йдеться:

«Протягом минулого тижня в Єревані відбувся ряд мітингів і маніфестацій. Право на проведення мирних мітингів і маніфестацій має будь-який громадянин нашої країни. Влада поважала і надалі поважатиме це право.

На жаль, ці громадські збори часто переходили за рамки дозволеного законом і набували неприпустимих і анархічних проявів, про які детально йдеться у численних заявах поліції. Події, що відбуваються, загрожують непередбачуваними наслідками, ставлять під загрозу громадський порядок і завдають шкоди непростій і крихкій злагоді суспільства.

Кожен з нас зобов'язаний пам'ятати, що крім нього в цій країні живуть, вчаться, працюють і відпочивають не менш горді, ніж він громадяни Вірменії. Гармонія у нашому суспільстві повинна ґрунтуватися на солідарності і терпимості.

Я глибоко стурбований внутрішньополітичними процесами, що відбуваються. Щоб уникнути невиправних втрат, закликаю депутата Національних зборів Нікола Пашиняна піти на політичний діалог і сісти за стіл переговорів. Це слід зробити негайно.

Упевнений, що формуванню подібного діалогу, відповідного ситуації, можуть сприяти всі політичні сили країни».

Як повідомлялося, протестувальники 20 квітня приступили до блокування доріг у столиці країни. Лідер протесту, депутат парламенту Нікол Пашинян під час мітингу на площі Республіки в Єревані заявив про чотири вимоги протестувальників до влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

Раніше повідомлялося, що під час протестів у Єревані затримали 59 людей. 17 квітня поліція заявила, що звільнила усіх затриманих.

17 квітня правляча Республіканська партія офіційно затвердила кандидатуру керівника партії, екс-президента Саргсяна на посаді прем’єр-міністра країни. 16 квітня його кандидатуру офіційно висунула парламентська фракція Республіканської партії.

Зранку 16 квітня протестувальники перекрили низку головних автодоріг у Єревані на знак протесту проти висунення екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра. Також противники прем'єрства Саргсяна увірвалися до будівлі Громадського радіо. Правоохоронці застосували шумові гранати і сльозогінний газ проти учасників акцій протесту в Єревані.

16 квітня між протестувальниками та правоохоронцями сталися сутички, унаслідок чого за медичною допомогою звернулися 46 постраждалих, шестеро з яких — поліцейські. Також під час сутичок у Єревані постраждав один з організаторів акцій протесту, депутат Пашинян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: як екс-президент хоче стати прем'єром

У ніч на 17 квітня протестувальники ночували у наметах біля парламенту, щоб не допустити депутатів до будівлі.

17 квітня парламент обрав колишнього президента Вірменії прем’єр-міністром, попри масові протести.

Організатор протестів у Єревані Пашинян заявив про початок «Оксамитової революції».

Поділитись: