Літературний журнал Literary Review обрав лауреатів щорічної премії Bad Sex Awards — нагороди за найгірший опис сексу. Цього року переможцями вперше стали одразу два письменники француз Дідьє Декуен і британець Джон Харві.

Про це пише The Guardian.

Члени журі зазначили, що обидва автори так погано описали сцени сексу, що вони не могли обрати єдиного переможця. 

«Зіткнувшись з двома суперниками, ми виявилися неспроможними зробити вибір між ними. Ми намагалися голосувати, але це не спрацювало. Тоді ми проголосували ще раз, але врешті єдиний переможець так і не знайшовся. Сподіваємося, британці зрозуміють наше тяжке становище», — зазначили члени журі, оголошуючи результати конкурсу.

Лауреат Гонкурівської премії 1977 Дідьє Декуен отримав премію Bad Sex Awards за роман «Серед садів і тихих заплав» (Le bureau des jardins et des etangs), що оповідає про Японію XII століття.

Одна зі сцен книги, яку цитує «Нож», описана так: «Землистий присмак вразив її. Коли Кацуро був живий і коли його член розправлявся в роті Міюкі, у нього був присмак сирої риби, молодих і теплих пагонів бамбука, а коли він нарешті виливався соками, то за смаком нагадував свіжий мигдаль. А зараз той же самий член під язиком Міюкі був позбавленим смаку, наче мул в храмових ставках Хейан-ке, коли працівники Служби садів і заплав осушували їх, перед тим як очистити».

Журі потішив і ще один опис «Кацуро застогнав, коли під матеріалом його кімоно сформувалася опуклість — опуклість, яку Міюкі схопила, розминала, масажувала, стискала і розчавлювала. Після ласок член і яєчка Кацуро перетворилися в єдиний пагорб, що розкинувся під її долонею. Міюкі відчувала, ніби вона маніпулює маленькою мавпочкою, що згорнула свої лапки».

Джон Харві, автор детективних романів, отримав нову премію за роман «Мир». (Pax).

У книзі він пише: «Вона вся горіла, і жар був у ньому. Він подивився на її досконалу чорну звивистість. Її очі були голодними. Як і його власні, вони горіли вогнем і бажанням. Більш ніж спекотні, більш ніж тропічні: вони удвох наближалися до екватора. Вони обнялися так, ніби цим насильницьким утриманням вони могли зварити один одного».

Британський літературний журнал The Literary Review вручає премію Bad Sex Award з 1993 року. Нагороду присуджують за найгірший опис сексу в хорошій художній літературі (явних представників еротичного жанру журі не розглядає). У різні роки на премію номінували Томаса Вулфа, Габріеля Гарсіа Маркеса і Стівена Кінга. Нагорода призначена для того, щоб привернути увагу до «погано написаних, зайвих або відверто коротких описів сексу в сучасній художній літературі».

Поділитись: