Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вступився за свого помічника Домініка Камінгса, який попри карантин виїжджав з Лондона за 460 кілометрів.

Про це повідомляє BBC.

Як зазначає видання, скандал навколо Камінгса, одного з «архітекторів» Brexit, розгорівся з новою силою 24 травня, бо дві газети повідомили, що він двічі порушив карантинні обмеження. Після цього не тільки опозиція, але й деякі члени парламенту з владної партії виступили з вимогою звільнити помічника Джонсона.

Опоненти чинного прем’єра звинувачують уряд у лицемірстві та подвійних стандартах. Сам Джонсон відмовився звільняти свого помічника, бо погоджується з його виправданням.

Камінгс каже, що у нього не було вибору і йому конче необхідно було поїхати до своїх батьків, аби залишити там маленького сина. Джонсон на прес-конференції погодився з цим, зазначивши, що Камінгс і його дружина (у якої коронавірус) могли «в будь-який момент звалитися з коронавірусом».

«Він слідував батьківському інстинкту, як будь-який батько», — сказав прем’єр.

Лідер опозиційної Лейбористської партії Кір Стармер наголосив, що це був тест для Джонсона, який він провалив.

«Те, що Борис Джонсон вирішив не вживати жодних заходів щодо Домініка Камінгса, є образою усіх жертв, на які пішов британський народ», — написав він у Twitter.

Не обійшлося й без британського гумору у цій ситуації — хтось привіз під будинок Камінгса фургон з екраном, на якому транслювалося звернення Джонсона і зокрема його заклик: «Залишайтеся вдома».

В офіційному Twitter-акаунті державного апарату королівства з’явився гнівний пост: «Зарозуміло і безвідповідально. Уявіть, як працювати з тими, хто перекручує правду».

Фото:

BBC

Згодом цей допис видалили і в уряді заявили, що це був несанкціонований твіт, за цим фактом проводиться розслідування.

Письменниця Джон Роулінг із сарказмом прокоментувала це.

«Коли дізнаєтеся, хто це був, повідомте нас. Я хочу дати цій людині зарплатню за рік», — написала вона.

Нагадаємо, Велика Британія на п’ятому місці у світі за кількістю підтверджених випадків коронавірусу, станом на ранок 24 травня там було понад 257 тисяч таких випадків, 36 675 людей померли.

Зокрема сам Джонсон також заразився коронавірусом і встиг побувати в реанімації. Але у підсумку одужав.

Поділитись: