Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп прямує у Єлисейський палац, Париж Франція, 2 липня 2020 року. Філіп подав заяву про відставку, яку прийняв президент Еммануель Макрон
Фото:

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп подав у відставку. Разом із ним у відставку йдуть і всі міністри уряду, втім до призначення нового вони будуть виконувачами обов'язків.

Про це повідомляє France 24 із посиланням на заяву Єлисейського палацу.

«Пан Едуар Філіп сьогодні (3 липня — ред.) подав заяву про відставку уряду президенту Франції, який її прийняв. Він забезпечить разом із членами уряду вирішення поточних справ до призначення нового уряду», — йдеться в короткому повідомленні офісу президента Франції Еммануеля Макрона.

Пізніше Єлисейський палац додав, що нового прем'єр-міністра Франції буде обрано «протягом наступних кількох годин».

Як зазначає AP, відставка французького прем'єра настала після програшу партії Макрона «Вперед, Республіко!» на місцевих виборах у Франції, що відбулися минулої неділі, 28 червня.

Водночас сам Філіп, як зауважує Euronews, на цих виборах був обраний мером міста Гавр. Можливо, саме цим і пояснюється рішення про його відставку.

Крім того, перезавантаження уряду Макрон планував давно: так він намагається дещо підняти свої рейтинги й підтримку своєї партії, які за понад два роки його президентства суттєво просіли і ще більше втратили через коронавірусну кризу.

Едуар Філіп очолював уряд Франції із 2017 року після приходу до влади Макрона та його партії. До цього був мером невеликого портового міста на півночі країни.

Поділитись: