Італія виступає за надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС, але сумнівається в інших великих країнах (ДОПОВНЕНО)
Італія виступає за надання Україні статусу кандидата в ЄС, але інші великі країни Євросоюзу мають заперечення. Водночас виключати можливість швидкого руху України у бік ЄС не можна.
Про це 31 травня заявив італійський прем'єр Маріо Драгі, передає телеканал TGcom24. Так він відповів на питання про ймовірність надання Україні статусу кандидата на засіданні Ради Європи вже у червні.
«Проти статусу кандидата заперечують майже всі великі держави ЄС, я сказав би всі, крім Італії», — сказав Драгі.
Через це він вважає, що зараз важко прогнозувати процес надання Україні статусу кандидата. Але Драгі зазначає, що не можна виключати швидкого руху України в бік ЄС. І додає, що, на його думку, Єврокомісія також згодна з цим поглядом.
Раніше у ЄС зазначали, що протягом червня Єврокомісія дасть свою оцінку заявці України, а наприкінці червня лідери країн ЄС розглянуть питання, чи слід надавати нам статус кандидата на вступ.
Україна передала Єврокомісії анкету-опитувальник для отримання статусу кандидата на членство в ЄС на початку травня.
Зближення України та ЄС
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС. Українська влада очікує отримати статус кандидата на червневому саміті.
Однак президенти Франції та Німеччини пропонували створити нову організацію для демократичних європейських країн, які не є членами ЄС, оскільки вважають, що вступ України в ЄС після отримання статусу кандидата може тривати роками. Проте в Україні не погоджуються на інші форми співпраці та наполягають саме на членстві в ЄС.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.
- Поділитися: