Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу під час візиту до України планує підняти питання зони вільної торгівлі між країнами та пенсійної угоди щодо громадян Ізраїлю, які є вихідцями з України. Водночас місцеві політологи назвали візит Нетаньягу спробою отримати підтримку російськомовного населення Ізраїлю перед виборами.

Перед вильотом до України Нетаньягу нагадав журналістам, що в Ізраїлі є сотні тисяч громадян, які є вихідцями з України, що є «живим ланцюгом» між країнами.

«Я планую обговорити з президентом (Володимиром Зеленським — ред.) створення зони вільної торгівлі, пенсійну угоду та інші питання, які ще більше зміцнять прекрасні відносини між державами», — цитує прем’єра «РБК-Україна».

Водночас, як зазначає видання Times of Israel з посиланням на місцевих політологів, перший за 20 років візит прем’єра Ізраїлю в Україну пов’язаний із бажанням Нетаньягу отримати підтримку російськомовних громадян Ізраїлю на виборах у Кнесет (парламент), які відбудуться вже у вересні.

Видання нагадує, що понад третина іммігрантів в Ізраїль з Радянського Союзу є вихідцями з України, тому візит за місяць до виборів не є збігом.

За словами експерта з країн колишнього СРСР Авіноама Ідана з Хайфського університету, Нетаньягу може збільшити популярність зустріччю із Зеленським, який є популярним політиком в Україні й до того ж євреєм за національністю.

Ідан та низка інших аналітиків зазначили, що молоді російськомовні ізраїльтяни вже не мають такого зв’язку з країною, яку їхні батьки давно покинули, проте Нетаньягу може заробити «очки» у людей похилого віку, зокрема оголосивши про додаткові пільги для вихідців з колишнього СРСР.

Водночас політолог, який попросив не називати свого імені, вважає, що вихідці з СРСР і України зокрема голосуватимуть виходячи зі своїх інтересів, а не ґрунтуючись на почутті ностальгії.

«Той, хто порекомендував Нетаньягу поїхати в Україну, аби отримати голоси іммігрантів — ідіот», — сказав він.

Нагадаємо, прем’єр-міністрів Ізраїлю приїде в Україну вперше за 20 років.

Раніше Нетаньягу заявив, що готовий стати посередником між Україною і Росією.

Поділитись: