Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп заявив, що готовий дотримуватися запланованої пенсійної реформи свого уряду. Водночас працівники Загальної конфедерації праці будуть протестувати, доки уряд не презентує план реформування.

Про це повідомляє Reuters.

«Я рішуче налаштований ухвалити цю пенсійну реформу, і я зроблю це з повагою, і я усуну занепокоєння людей з цього приводу», — заявив прем’єр.

Він уточнив, що Франції необхідна «ґрунтовна, серйозна та прогресивна реформа». План пенсійної реформи пообіцяв представити 11 грудня.

Водночас лідер Загальної конфедерації праці Філіп Мартинес заявив, що його профспілка буде продовжувати акції протесту, доки уряд не презентує свій план.

«Нехай (Едуар Філіпп — ред.) чує гнів людей. Нехай він скаже, що тільки ідіоти ніколи не змінюють свою думку», — сказав Мартинес, додавши, що «у плані реформи уряду немає нічого хорошого».

Нагадаємо, Франція 7 грудня залишається паралізованою акціями протесту. До страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалися перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.

Зазначалося, що французькі залізниці планують скасувати від 85% до 90% швидкісних поїздів, регіональних і приміських електричок по всій країні. У французькій залізничній мережі очікують великих перебоїв і в понеділок, 9 грудня.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

Зазначимо, що 9 грудня у Парижі на фоні можливих протестів у Парижі зустрінуться лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Остання зустріч «нормандської четвірки» на рівні глав держав відбулася у Берліні 19 жовтня 2016 року.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: