Більшість українців позитивно оцінюють ініціативу президента Володимира Зеленського щодо переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі. Припинення вогню називають його першочерговим завданням.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з опитуванням, 75% респондентів підтримують таку ініціативу, 15% — ставляться негативно.

74% громадян вважають, що першочерговим кроком президента Зеленського та його команди має бути припинення вогню на Донбасі. Також більшість українців також схвально ставляться до рішення про відведення військ від лінії зіткнення (позитивно – 59%, негативно – 26%).

Опитування проводили з 4 по 19 листопада 2019 року у 110 населених пунктах у всіх регіонах України, крім анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. У результаті польового періоду зібрано 2 тисячі 41 анкету, похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 11 листопада 2019-го президент України Володимир Зеленський і президент Росії Володимир Путін уперше з моменту обрання українського президента провели телефонну розмову. Вони обговорили ситуацію на Донбасі та звільнення полонених.

10 жовтня Зеленський заявив, що готовий на прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним щодо питання звільнення полонених і утримуваних громадян України.

Зазначимо, що долю Мінських угод і особливого статусу Донбасу обговорюватимуть 9 грудня у Парижі лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Водночас президент РФ Путін тепер вимагає від України продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, який втрачає чинність 31 грудня 2019 року. Слідом за Путіним про це заявили в так званій «ДНР».

Глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив в інтерв'ю hromadske, що доля закону про особливий статус Донбасу залежить від результатів «нормандської» зустрічі.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Поділитись: