Прем'єр Ефіопії Абія Ахмед Алі на церемонії вручення Нобелівської премії миру, Осло, Норвегія, 10 грудня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/Hakon Mosvold Larsen

У столиці Норвегії Осло відбулася церемонія вручення Нобелівської премії миру, яку отримав прем’єр-міністр Ефіопії Абія Ахмед.

На церемонії вручення премії Ахмед заявив, що войовничі угрупування та глобальні військові держави загрожують миру та стабільності на півострові Африканський Ріг.

«Для мене турбота про мир схожа на посадку та вирощування дерев. Так само, як дерева потребують води та гарного ґрунту для зростання, мир потребує непохитної прихильності, безкінечного терпіння та доброї волі, щоби виростити та отримати свої дивіденди», — сказав він.

Нагороду присудили з формулюванням: «За зусилля із досягнення миру і міжнародного співробітництва та, зокрема, за рішучі ініціативи із вирішення прикордонного конфлікту з сусідньою Еритреєю».

Разом з президентом Еритреї Абій Ахмед розробив принципи мирної угоди, щоб покласти край тупикової ситуації «ні миру, ні війни» між Ефіопією й Еритреєю.

Нобелівський комітет оголосив, що премія миру 2019 року — це жест шани усім сторонам, які працюють в інтересах миру в Ефіопії, а також у регіонах Східної та Північно-Східної Африки.

Поділитись: