Прессекретарка президента Юлія Мендель заявила, що планує зустрітися з журналістом «Схем» Сергієм Андрушком та іншими журналістами після звернення Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова.

Про це повідомляє Bihus.info 

«Наскільки я зрозуміла, оскільки зі мною зв'язалися з Комітету ВР з питань свободи слова, ми маємо зустрітися з паном Андрушком, який зі мною зв'язувався, але жодного разу не говорив про якісь питання вибачення, не натякав на якісь образи... та з іншими журналістами. ...Я розумію ситуацію з Крістофером Міллером, хто третій журналіст — я не знаю», — заявила вона. 

«Почалася якась маніпуляція... Коли ми говоримо про питання свободи слова, треба розуміти, де закінчується дискусія і починається цькування. ...Рівень цькування не має нічого спільного з питанням свободи слова», — додала Мендель.

«Якщо в мене і була якась неправильна поведінка, вона не має викликати такого рівня цькування, булінгу і харрасменту. В даному випадку потрібно налагоджувати дорослий діалог між людьми», — зауважила прессекретарка.

За словами Менднль, знайти спільну мову і налагоджувати діалог «ми зможемо, коли почнемо говорити не лише про свободу слова, а й про стандарти журналістики».

Вона також додала, що «треба визначитися, де взагалі взялися усі ці ображені, тому що там настільки багато брехні і маніпуляцій».

«Будемо визначатися на Комітеті з питань свободи слова, я прийду», — підсумувала вона.

Нагадаємо, журналіст «Радіо Свобода» Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми «Схеми» про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його.

Своєю чергою, Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні «бути цивілізованими».

Згодом «Радіо Свобода» опублікувала повне відео інциденту.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» та інші представники медіа закликали Зеленського публічно відреагувати на перешкоджання роботі журналістів з боку працівниці його Офісу.

Крім того, спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» вимагає звільнення речниці президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів.

Поділитись: