У Нафтогазі вважають, порушену Антимонопольним комітетом справу проти компанії за зловживання на ринку газу «претензією за законослухняність».

Про це йдеться у повідомленні пресслужбі Нафтогазу.

Там зазначають, що наразі Антимонопольний комітет ще не вислав офіційних документів та повідомлень щодо порушеної справи, однак зазначають, що встановлювали таку ціну на газ для населення, яку від Нафтогазу вимагав уряд.

«Нагадаємо, що ціни на газ для населення визначалися в цей період безпосередньо Кабінетом міністрів України, а не нами», — зазначають у Нафтогазі.

Там надають посилання на постанову уряду, якою було встановлено рівень цін на газ. Її уряд ухвалив 19 жовтня 2018 року (справа Антимонопольного комітету стосується періоду, починаючи з листопада 2018 року).

«Нафтогаз не має права не виконувати вимоги уряду, прописані у постанові про ПСО. Однак жоден покупець газу в Україні не має зобов‘язання купувати газ у Нафтогазу на цих умовах», — повідомили у компанії та додали, що покупців газу ніхто не зобов’язував купувати газ у Нафтогазу і вони могли укласти договори з іншими постачальниками на ринку.

2 березня Антимонопольний комітет повідомив про відкриття провадження проти Нафтогазу. Державну компанію підозрюють у зловживанні своїм становищем на ринку газу.

До 1 травня 2020 року ціни на газ для населення в Україні регулює урядова постанова про так звані спеціальні зобов'язання (ПСО), які уряд поклав на Нафтогаз для того, аби той продав газ для населення та опалення за зниженими цінами. Однак у 2019 році, через падіння цін на газ на європейських ринках, цю постанову змінили, адже ринкова ціна виявилася нижчою за «знижену» у постанові уряду.

Так, ціну на газ для населення спершу прив'язали до цін на газ, які Нафтогаз встановлює для промисловості. Згодом до цієї формули додали ціни на імпортний газ за даними митниці.

Наразі формула цін на газ для населення прив'язується до цін на газ на європейському енергетичному хабі TFF.

Водночас вже з 1 травня ПСО в Україні скасують, а газ населенню продаватимуть за ринковими цінами.

Поділитись: