Президент Алжиру Абделазіз Бутефліка, проти правління якого у країні тривали масові протести, подав у відставку. Про це повідомляє Reuters з посиланням на державні ЗМІ Алжиру та на свої джерела.

82-річний лідер, який у 2013 році переніс інсульт, пішов у відставку незадовго після того, як начальник штабу армії Алжиру закликав негайно усунути його з посади.

«Більше неможливо витрачати час», — цитує генерал-лейтенанта Ахмеда Гаеда Салаха державне інформагентство APS.

Раніше Бутефліка, який був при владі протягом 20 років, заявив залишатиметься при владі до кінця терміну, до 28 квітня.

Але лідер протестів та опозиційні партії не підтримали такого рішення диктатора: паралельно у столиці Алжиру пройшли багатотисячні демонстрації студентів.

10 лютого Абделазіз Бутефліка оголосив про намір брати участь у президентських виборах, які заплановані на 18 квітня 2019 року. Він очолює країну з 1999-го року. У 2013 році він переніс інсульт і з того часу вкрай рідко з’являвся на публіці й жодного разу не виголошував тривалих урочистих промов.

1 березня тисячі людей вийшли на протести у столиці Алжиру у зв’язку з оголошенням Абделазіза Бутефліки про намір вп’яте балотуватися на цю посаду.

Згодом, через масові протести Бутефліка відмовився від участі в майбутніх виборах президента та призначив перехідний уряд після кількох тижнів протестів.

Поділитись: