Президент Австрії Александер ван дер Беллен разом із дружиною й друзями затримався в ресторані після 23:00, що порушує умови карантину. Пізніше він вибачився за це, сказавши, що «втратив лік часу» в розмові за столом.

Як повідомляє австрійське видання Krone, ван дер Беллена помітили в одному з ресторанів італійської кухні в центрі Відня незабаром після опівночі.

Водночас, згідно з правилами карантину, введеними в Австрії на час епідемії коронавірусу, ресторани й кафе мають зачинятися не пізніше 23:00. Їм дозволили працювати з позаминулого тижня.

Пізніше австрійський президент вибачився за скоєне: «Мені щиро шкода. Це була помилка. Я пішов до ресторану вперше з часу карантину із двома друзями й дружиною. І в розмові ми втратили лік часу».

Власник ресторану розповів Krone, що зачинив заклад до 11-ої вечора, але думав, що гості, які не встигли довечеряти раніше цього часу, могли залишитися.

За порушення умов карантину чоловіка можуть оштрафувати, але ван дер Беллен уже заявив, що готовий «узяти відповідальність» у разі, якщо через інцидент власник понесе будь-які збитки.

Нагадаємо, раніше на собі коронавірусні обмеження відчула прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасинда Ардерн: її разом із нареченим Кларком Ґейфордом не пустили в ресторан, бо в ньому вже було забагато відвідувачів.

Станом на 25 травня в Австрії понад 16500 людей хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою, з них понад 15 тисяч вилікувалося й 640 померли.

А у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 500 тисяч 607 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 302 тисячі 69 людей одужали. Водночас 346 721 людина померла. Наразі інфікованими залишається 2 млн 851 тисяча 817 пацієнтів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: