Президент «Мотор Січі» наказав зняти лопаті з гелікоптерів після 24 лютого, щоб їх не отримали українські бійці — Костін
Президент корпорації «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв на початку повномасштабної війни, за даними слідства, наказав розукомплектувати гелікоптери, щоб ними не могли скористатися українські захисники.
Про це розповів генпрокурор Андрій Костін в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, українські військові звернулися по гелікоптери до підприємства. І тоді він наказав розукомплектувати техніку.
«Просто зняти з гелікоптерів лопаті! І це, ще раз наголошую, відбувалось на початку війни. Ми ж всі пам’ятаємо, як ворожі гелікоптери штурмували Гостомель. Як обстрілювали інші українські міста. І коли так важлива була вчасна підтримка збройним силам у повітрі», — сказав генпрокурор.
Також після звернення українських військових Богуслаєв наказав приховати документи від гелікоптерів, щоб Сили оборони не змогли скористатися технікою. «Мовляв, українські пілоти не сядуть за штурвал гелікоптера без спеціальних формулярів», — зазначив Костін.
Що передувало?
22 жовтня стало відомо про затримання ексвласника та почесного президента підприємства «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва. Офіційно затримання підтвердили 23 жовтня. 24 жовтня суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Його підозрюють у незаконному постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Так, українське підприємство постачало запчастини до гелікоптерів Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», КА-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець», які використовували у війні проти України.
В СБУ опублікували аудіо розмов Богуслаєва та російського чиновника. У спецслужбі кажуть, що частину розмов записали ще у 2021 році. А деякі аудіо підтверджують, що Богуслаєв співпрацював із росією навіть після 24 лютого та обстрілу заводу.
Крім Богуслаєва, затримали начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності «Мотор Січі». Їм оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність (ст. 111-1) та пособництво державі-агресору (ст. 111-2).
- Поділитися: