Економіка / Гроші

Президент підписав закон про трирічне бюджетне планування

Верховна Рада
Економіка/Гроші/Президент підписав закон про трирічне бюджетне планування
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, що запроваджують трирічне бюджетне планування.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Відповідний закон №8044 Рада ухвалила 6 грудня 2018 року. Тоді за нього проголосувало 238 депутатів.

Законом передбачається, що відтепер уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на 3 роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.

Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.

Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Зазначимо, що запровадження трирічного бюджетного планування є однією з вимог МВФ до уряду України в рамках нової кредитної програми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Енергоефективність, трирічний бюджет та децентралізація: уряд назвав пріоритети на 2019 рік

Нагадаємо, що Рада підтримала даний закон у першому читанні 18 жовтня. Тоді за нього проголосував 231 депутат.

Пов`язані новини