Президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай відреагував на слова президента України Володимира Зеленського, який на пресконференції 20 травня назвав нахабством методи роботи журналіста проєкту «Радіо Свобода» «Схеми» Михайла Ткача, який нібито «всюди супроводжує кортеж глави держави».

«Активні медіа необхідні для функціонування демократії. «Радіо Свобода» та «Схеми» не відмовляться від нашої роботи доносити факти, зокрема незручні, до народу України», — написав він у Twitter.

Напередодні, 20 травня, Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста проєкту «Схеми» Максима Савчука, зробив ремарку про те, «яка в нас вільна країна, демократична, яке ставлення до журналістів, які фінансуються навіть не Україною, а іншими державами».

Відтак він згадав журналіста «Схем» Михайла Ткача і запитав у його колег: «Чи є у світі хоч одна країна, де в кортежі президента їздить журналіст?.. Чи існує таке нахабство десь у світі? Думаю, такого немає ніде. Мені здається, що між владою і журналістикою не можна переходити на особистості, не можна порушувати закон, ким би ми не були».

Своєю чергою, редакція програми «Схеми» відкинула звинувачення і наполягає, що її журналісти діють виключно в межах чинного законодавства та відповідно до стандартів.

«Президент вирішив поскаржитись на нашу роботу публічно. Схоже, українській владі сильно дошкуляє робота незалежних медіа, які висвітлюють її вади та невиконані обіцянки. Зеленський навіть перейшов на особистості, зробивши випад у бік Михайла Ткача, автора численних резонансних журналістських розслідувань про те, що насправді відбувається у кулуарах української політики», — заявила головна редакторка програми Наталка Седлецька.

Поділитись: