Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп звертається із промовою до учасників 47-го «Марші за життя» у Вашингтоні, США, 24 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/Yuri Gripas

Президент США Дональд Трамп у п’ятницю, 24 січня, взяв участь у «Марші за життя» — акції проти права жінок на аборт, ставши першим президентом США в історії, який узяв у ній участь.

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, у своєму виступі перед учасниками демонстрації він сказав: «Ми тут із дуже простої причини: захистити право кожної дитини — народженої та ненародженої — на втілення даного їй Богом потенціалу».

Як повідомляють кореспонденти BBC, на акції можна було помітити прапори передвиборчої кампанії Трампа з гаслами «Make America Great Again». А опитані ними перехожі переважно висловлювали підтримку чинному президенту, вигукуючи гасла на кшталт «Ще чотири роки!» чи «Любимо Вас!»

Люди беруть участь у «Марші за життя» на Проспекті Конституції у Вашингтоні, США, 24 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Трамп користується підтримкою серед традиційно консервативного електорату, який виступає за заборону абортів. Так, BBC нагадує, що 2018 році Дональд Трамп став першим чинним президентом, який виступив із промовою на «Акції за життя», яка підтримує заборону абортів і нещодавно оголосила, що пожертвує 52 мільйони доларів на підтримку передвиборчої кампанії президента США.

Люди беруть участь у «Марші за життя» на Проспекті Конституції у Вашингтоні, США, 24 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Крім того, в 2019 році загалом 17 американських штатів ввели те чи інше обмеження на проведення абортів. Так, у травні 2019-го Сенат американського штату Алабама ухвалив законопроєкт про заборону абортів — жінка не зможе зробити аборт навіть у випадку зґвалтування або інцесту. Єдиний виняток — ризик для її здоров’я. За новими законами, проведення процедури переривання вагітності — кримінальний злочин. Подібний закон ухвалили в штаті Луїзіана.

Нагадаємо, участь Трампа в «Марші за життя» анонсувала 23 січня прессекретарка Білого дому Стефані Грішем.

Щорічні «Марші за життя» проводяться з 1974 року — через рік після того, як Верховний суд США легалізував їх по всій країні. Досі жоден чинний американський президент не брав у них участь, хоча деякі з них, як-от Рональд Рейган і Джордж Буш-старший, оприлюднювали заяви з нагоди їхнього проведення. У 2017 році в «Марші за життя» взяв участь — так само вперше в історії — віцепрезидент Майк Пенс.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile