Адвокат президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана подав до суду на грецький таблоїд Dimokratia News, який за кілька днів до того опублікував номер із заголовком, що можна перекласти як «Від***сь, Ердогане». Між Анкарою та Афінами в останні тижні загострилися відносини через територіальні суперечки в Середземномор’ї.

Про це повідомляє турецьке видання Daily Sabah.

Йдеться про випуск таблоїда від 18 вересня, на першій шпальті якого анонсувалася стаття про конфлікт Греції й Туреччини у Східному Середземномор’ї. Заголовок анонсу був турецькою — «Siktir git, Mr. Erdogan», який можна перекласти англійською як «F**k off», або «Від***сь» українською.

Публікація, хоч і в далеко не найбільш популярному виданні у Греції (Al-Jazeera характеризує його як праворадикальне, а його наклад заледве перевищує 10 тисяч примірників), викликала різку критику Туреччини.

Наступного дня після виходу номера Dimokratia News Анкара викликала посла Греції в Туреччині й висловила протест «ганебному заголовку» у виданні. У понеділок, 21 вересня, свій протест висловили і в міністерстві комунікацій Туреччини, де проти видання з Греції розпочали перевірку.

Своєю чергою, речник грецького уряду Стеліос Петсас також засудив заголовок у Dimokratia News, зазначивши, що «мова образ суперечить нашим цінностям». Він, утім, додав, що Конституція Греції захищає свободу слова й незалежність ЗМІ, що, «втім, не заперечує обов’язку поважати лідера іноземної держави».

Що за конфлікти Туреччини й Греції?

Вони стосуються територіальних суперечок у Східному Середземномор'ї, передусім довкола акваторії Кіпру. Його північна частина із 1973 року окупована турецькими військами — тоді як міжнародна спільнота Північний Кіпр не визнає.

Анкара стверджує, що має право на акваторію Північного Кіпру; Греція із союзниками (передусім міжнародно визнаним Кіпром і Єгиптом) виступають проти цього.

Акваторія у Східному Середземномор'ї цікавить Туреччину принаймні з однієї причини — там містяться нерозвідані поклади газу, який Туреччина переважно імпортує. Відкриття й розробка власних родовищ дозволить їй стати більш енергонезалежною.

Останній гострий конфлікт між Грецією і Туреччиною виник у липні-серпні. Тоді Анкара направила розвідувальний корабель у Східне Середземномор'я. Після цього Афіни влаштували там військові навчання. Наразі Туреччина забрала розвідувальне судно назад для ремонтних робіт.

Поділитись: