Президентка Грузії оголосила бойкот Georgian Airways за сполучення з росією. В авіакомпанії оголосили бойкот їй

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі
Президентка Грузії Саломе ЗурабішвіліСаломе Зурабішвілі / Facebook

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила бойкот грузинській авіакомпанії Georgian Airways, яка відновлює сполучення з росією попри протести. Засновник компанії відповів, що президентці теж оголошують бойкот і не будуть її обслуговувати.

На брифінгу Саломе Зурабішвілі закликала уряд країни негайно забезпечити виконання санкцій щодо росії, цитує «Ехо Кавказа».

Вона назвала неприйнятною ситуацію, коли офіційні особи та органи, відповідальні за безпеку країни, говорять, що не володіють інформацією про те, чи перебувають на території Грузії особи, які є у списках санкцій країн-партнерів Грузії.

Президентка також наголосила, що для неї є неприйнятним те, що грузинська авіакомпанія, яка має підтримку держави на всіх рівнях, здійснювала б рейси до країни, яка окупувала 20% території Грузії.

Зурабішвілі пообіцяла, що не користуватиметься послугами Georgian Airways доти, доки ситуація не зміниться, і закликала громадян наслідувати її приклад.

У відповідь засновник Georgian Airways Тамаз Гаяшвілі в коментарі Business Insider Georgia заявив, що його авіакомпанія, якою президентка часто користувалася, сама оголошує Саломе Зурабішвілі бойкот і більше не обслуговуватиме її.

Georgian Airways оголосила, що вже з 20 травня, за умови всіх необхідних дозволів, почне виконувати прямі рейси до росії. У компанії скаржилися, що після цього рішення отримували образи та звинувачення у зраді.

Засновник авіакомпанії Тамаз Гаяшвілі також виступив із офіційною заявою через ЗМІ. Він зазначив, що найбільша кількість грузин за межами Грузії мешкає в росії, а відсутність віз розділяє грузинські сім'ї. Також він заявляв про «подвійні стандарти» щодо санкцій. Мовляв, стратегічним партнерам США та Євросоюзу, таким як Туреччина, Ізраїль тощо, можна літати до росії і не запроваджувати санкції.

«Я питаюся, що зробила маленька Грузія та її маленька авіакомпанія, яка, тим більше не може мати ніякого впливу на російську економіку, якщо вона відмовиться летіти в напрямку росії», — йдеться у заяві Гаяшвілі.

Що передувало?

Президент росії володимир путін 10 травня своїми указами скасував візовий режим для громадян Грузії, а також заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що це — «чергова російська провокація».

росія тричі переривала авіасполучення із Грузією, востаннє — 2019 року на тлі протестів у Тбілісі після інциденту за участю депутата держдуми рф Сергія Гаврилова. За указом президента рф російським авіакомпаніям було заборонено здійснювати повітряні перевезення до Грузії. Уряд росії також ухвалив рішення про зупинення польотів грузинських авіакомпаній до рф.

Візовий режим для громадян Грузії росія запровадила у 2000 році. Після російсько-грузинської війни 2008 року Грузія розірвала відносини з росією. Але у 2012 році для всіх росіян скасували візовий режим.

Після публікації указів путіна Зурабішвілі провела брифінг, де заявила, що рішення кремля спричинить політичну напругу в Грузії, а її країні не потрібні «подарунки від москви».

У ЄС повідомили, що «взяли до відома» рішення путіна. А Грузію закликали долучитися до санкцій проти росії, зокрема російського авіаційного сектору.

Попри це вже 19 травня до Тбілісі прилетів перший із 2019 року літак із Москви російської авіакомпанії «Азимут». Перший рейс зустріли акцією протесту під аеропортом.