Світ

Президент Філіппін Дутерте наказав арештувати свого опонента-сенатора

4 вересня, 2018 23:21
Світ/Президент Філіппін Дутерте наказав арештувати свого опонента-сенатора
Зберегти
Вигляд
Президент Філіппін Родріго Дутерте відмінив амністію стосовно сенатора Антоніо Трілланеса і затвердив рішення про його ув’язнення

Президент Філіппін Родріго Дутерте відмінив амністію стосовно сенатора Антоніо Трілланеса і затвердив рішення про його ув’язнення.

Про це повідомляє The New York Times. 

Антоніо Трілланес є активним критиком політики Дутерте щодо боротьби з наркоторгівлею. Він заявив, що президент діє як диктатор, але водночас пообіцяв не чинити супротив арешту. 

«Спочатку він вбиває звичайних людей на вулицях, тепер ув’язнює своїх критиків — ось ситуація на Філіппінах», — наголосив сенатор.

В минулому Тріянес був засуджений як активний учасник повстань 2003 та 2007 років, але згодом отримав амністію від попереднього президента Філіппін Беніньйо С. Аквіно ІІІ. 

Але Дутерте проголосив недійсним указ про амністію. 

Лідер опозиції в Сенаті Френсіс Пангілінан засудив дії президента, назвавши їх «очевидним переслідуванням» опонентів. За його словами, Дутерте не міг відкликати амністії самостійно, бо для цього необхідна підтримка обох палат Конгресу. 

Це вже друге ув’язнення критика Дутерте за останній час — в 2017 році була арештована сенаторка Лейла де Ліма, яку звинуватили в захисті наркоторговців. 

Нагадаємо, після перемоги на виборах 2016 року Родріго Дутерте почав радикальну політику щодо наркоторгівлі на Філіппінах, яка призвела до смерті сотень людей під час поліцейських «облав», що викликало хвилю критики і обурення з боку ООН та США. 

У березні 2018 року глава ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн заявив, що президент Філіппін Родріго Дутерте «потребує психіатричної експертизи».

Президент Філіппін Родріго Дутерте відомий своїми різкими заявими на адресу світових лідерів, а також словами про те, що особисто вбивав підозрюваних у вживанні та розповсюдженні наркотиків, коли був очільником міста Давао на півдні Філіппін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Президент, який хизується вбивствами: поліцейська держава на Філіппінах»

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини