Італійський прем'єр Серджо Маттарелла на зустрічі з економістом Карло Коттареллі вручив йому мандат, що дозволяє сформувати уряд країни.

Італійський прем'єр Серджо Маттарелла на зустрічі з економістом Карло Коттареллі вручив йому мандат, що дозволяє сформувати уряд країни.

Про це повідомляє Repubblica.

За словами генерального секретаря канцелярії президента Італії Уго Дзампетті, найближчим часом Коттареллі виступить із заявою.

«Президент дав доручення Карло Коттареллі сформувати уряд», - сказав Дзампетті.

Зазначається, Коттареллі погодився очолити уряд країни за умови, що виконавча влада в Італії буде технократичною. Він підкреслив, що представить програму, яка приведе Італію до нових виборів. Коттареллі також пообіцяв піти у відставку, якщо уряд не буде користуватися довірою населення.

Нагадаємо, Джузеппе Конте, якого висунули на посаду прем’єр-міністра Італії партії «Рух п’яти зірок» і «Ліга», не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який йому надав президент Серджо Маттарелла.

На початку травня президент Італії скликав нові переговори про формування уряду.

Нагадаємо, 4 березня на парламентських виборах в Італії перемогла популістська партія «Рух 5 зірок».

Партія намагалася об'єднатися в коаліцію з правоцентриською партією «Вперед, Італіє!». Але 20 квітня її очільник та екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі відкинув коаліційну угоду.

25 квітня лідер «Руху 5 зірок»  Луїджі Ді Майо заявив, що готовий до коалційних переговорів з лівоцентристами з Демократичної партії Італії. У Демпартії заявили, що готові розпочати переговори, якщо пятизіркові відмовляться від перемовин з правоцентристами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тріумф «5 зірок» чому італійці вибрали популістів і правих

 

Поділитись: