Президент Ізраїлю Реувен Рівлін звинуватив бійців Організації українських націоналістів (ОУН) у пособництві масового знищення євреїв німецькими нацистами в роки Другої світової війни.

Про йдеться у його промові під час парламентських слухань «75-та річниця трагедії Бабиного Яру: уроки історії і сучасність», викладеної на сайті Верховної Ради України.

«Близько півтора мільйона євреїв були вбиті на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру і в багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів, зіштовхували в братські могили. Багатьма посібниками злочинів були українці. Серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям», – заявив Рівлін.

Він також додав, що серед українців було і безліч «праведників світу» – людей, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв.

«Вірно і те, що було понад 2,5 тисяч праведників народів світу – ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчали», – підкреслив президент Ізраїлю. 

У свою чергу в ОУН заявили, що заява Рівліна безпідставна і має на меті «принизити українську націю».  

Голова ОУН Богдан Червак у своєму Фейсбук написав, що заява президента Ізраїлю «є плювком в душу українців».

«Звинуватити ОУН в Голокості та ще під час парламентських слухань з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру — це принизити українську націю», — вважає Червак. 

Червак також звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати президента Ізраїлю в тому, що «читати московські газети і дивитися росТВ не просто шкідливо, але і непристойно».

Поділитись: