ENRU

Президент Польщі обіцяє ветувати два з трьох законів про судову реформу

Президент Польщі Анджей Дуда заявляє, що він накладе вето на два з трьох законопроектів, що реформують судову систему країни.

Про це він заявив у понеділок, 24 липня, повідомляє видання Reuters.

«Я вирішив, що відправлю назад до Сейму, тобто накладу вето на законопроект щодо Верховного суду, а також на той, що стосується питання про Національну раду судових органів», – сказав Дуда.

Нагадаємо, що 22 липня Сенат Польщі підтримав закон про Верховний суд попри критику ЄС та протести.

Цей законопроект передбачає звільнення усіх нинішніх суддів Веховного суду та призначення міністром юстиції виконувачів обов'язків на їхнє місце.

Згодом Національна судова рада має затвердити новий склад Верховного суду, який буде запропонований Мін'юстом. Також глава міністерства отримає право призначати голів апеляційних та окружних судів самостійно, не радячись із представниками органів правосуддя.

Раніше польський парламент ухвалив інший суперечливий законопроект, що передбачає реформування Національної судової ради.

Ця судова реформа, яку намагається провести правляча в Польщі націоналістична партія «Право і справедливість», викликала різку критику з боку ЄС.

У Брюсселі вважають, що вона покладе край незалежності судової гілки влади.

Єврокомісія погрожувала Варшаві дисциплінарними заходами в разі ухвалення судової реформи. Натомість у партії стверджують, що реформа підвищить ефективність роботи судів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram