Президент України Петро Порошенко підписав указ про проходження військової служби у Збройних силах України іноземцями та особами без громадянства. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

Підписання указу надасть можливість іноземцям та особам без громадянства, які раніше не проходили військову службу у ЗСУ, але на цей час перебувають у військових частинах, «сумлінно виконати у добровільному порядку, свій обов'язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України».

Зазначається, що на військову службу за контрактом у ЗСУ можуть бути прийняті ті іноземці, які на законних підставах перебувають на території України і добровільно виявили таке бажання.

Іноземці можуть укласти договір про проходження військової служби за контрактом осіб рядового складу, або про проходження військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

Для прийнятих на контракт в ЗСУ іноземців встановлюється випробувальний термін два місяці.

В опублікованому тексті указу йдеться, що він набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, 6 жовтня 2015 року Верховна Рада ухвалила законопроект, що дозволяє іноземним громадянам та особам без громадянства проходити військову службу в лавах Збройних сил України. 3 листопада 2015 року цей закон підписав президент.

27 грудня минулого року Порошенко дозволив іноземцям служити в Нацгвардії.

28 січня 2016 Рада дозволила військовослужбовцям-іноземцям отримувати українське громадянство через 3 роки проживання в країні.

Поділитись: