Президент Туреччини Реджеп оголосив про початок бойкоту електроніки, виробленої у США.

Президент Туреччини Реджеп оголосив про початок бойкоту електроніки, виробленої у США.

Про це повідомляє «Анадолу».

За словами Ердогана, економіку використовують як зброю проти Туреччини.

«Після того, як США не добилися від Анкари бажаного дипломатичним шляхом і не змогли дестабілізувати ситуацію в Туреччині, вони вдалися до економічного тиску». — зазначив глава держави.

Він заявив, що у відповідь Анкара бойкотуватиме електроніку зі США.

Ердоган зазначив, що найкращою відповіддю на економічний тиск на Туреччину стане зростання виробництва і зайнятості.

«Консервація виробництва неприпустима. Потрібно більше виробляти й експортувати», — сказав він, додавши, що Анкара активно заохочуватиме інвесторів до Туреччини.

За його словами, Туреччина робитиме ставку на виробництво аналогів імпортованих товарів та ще більш якісної продукції, яку планують експортувати.

Водночас, Ердоган визнав, що Туреччина втрачає від падіння курсу національної валюти.

Раніше Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників.

Раніше лідер США Дональд Трамп оголосив, що США подвоять тарифи на турецькі сталь та алюміній на тлі погіршення дипломатичних відносин з Анкарою.

До цього Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох турецьких міністрів через їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати  запровадять «великі санкції» проти Туреччини через утримування Анкарою американського пастора Ендрю Бренсона, звинуваченого у тероризмі та шпигунстві.

Бренсон працював у Туреччині понад 20 років. Його затримали в 2016 році та звинуватили у тероризмі та шпигунстві. Анкара заявляє, що Бренсон нібито допомагав групам, які стояли за організацією військового перевороту в Труеччині в липні 2016 року.

25 липня 2018 Бренсона взяли під домашній арешт. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Туреччина має звільнити його та відпустити на батьківщину.

Поділитись: