Політика

Президент Туреччини підписав закон про позбавлення депутатів недоторканості

Політика/Президент Туреччини підписав закон про позбавлення депутатів недоторканості
Зберегти
Вигляд

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підписав закон, який позбавляє депутатів парламенту недоторканості, повідомляє Reuters.

Відзначається, що за прийняття закону виступала підтримувана президентом правляча турецька Партія справедливості і розвитку. Проти виступила прокурдська Партія демократії народів, яка вважає, що після підписання поправки більшість її депутатів будуть позбавлені недоторканості і потраплять під переслідування за звинуваченням у підтримці забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану.

Раніше спроби обговорення цього законопроекту в парламенті Туреччини викликали бійки між депутатами від правлячої і прокурдської партій. У травні за прийняття закону віддали свої голоси 376 з 550 парламентарів країни.

Турецька прокуратура пропонує позбавити недоторканості 138 депутатів, більшість яких (101 депутат) представляють дві основні опозиційні партії - прокурдську ПДН і лівоцентристську Народно-республіканську. В даний час подання від прокуратури перебувають в парламенті Туреччини.

Пов`язані новини