За згоду добровільно піти у відставку колишній президент Зімбабве Роберт Мугабе отримає 10 мільйонів доларів, імунітет для своєї родини і недоторканність сімейних бізнес-активів. Крім того, до кінця життя йому будуть платити президентську зарплату.

За згоду добровільно піти у відставку колишній президент Зімбабве Роберт Мугабе отримає 10 мільйонів доларів, імунітет для своєї родини і недоторканність сімейних бізнес-активів. Крім того, до кінця життя йому будуть платити президентську зарплату. 

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на анонімного члена правлячої партії «Зімбабвійський африканський національний союз — Патріотичний фронт».

Як пише The Guardian, угода була укладена минулого тижня після переговорів між представниками Мугабе і високопоставленими політиками, близькими до Еммерсона Мнангагве, який 24 листопада став новим президентом Зімбабве.

Джерело видання повідомило, що Роберт Мугабе і його сім'я отримають не менше 10 мільйонів доларів відступних. Перші 5 мільйонів колишньому президенту негайно заплатять готівкою, залишок суми він отримає в найближчі місяці.

Крім того, 93-річний Роберт Мугабе буде до кінця життя отримувати зарплату, яка йому належала на посаді президента — 150 тисяч доларів. Його дружина, 52-річна Грейс Мугабе буде отримувати половину цієї суми, теж до кінця життя.

Роберту Мугабе і його дружині дозволили залишити у власності їхній маєток у столиці Зімбабве Хараре, відомий під назвою Блакитний дах. Витрати на домашню прислугу, охорону, медичну допомогу та подорожі їм буде оплачувати державний бюджет.

Угода також торкнулася бізнес-інтересів Мугабе. Активи колишнього президента і членів його сім'ї не будуть конфісковані, повідомив The Guardian чиновник, який мав відношення до переговорів про передачу влади в країні. За його словами, через труднощі в складанні списку всіх активів сім'ї Мугабе було відкладено оголошення про його відставку, яка очікувалася ще 19 листопада.

Раніше новий президент Зімбабве 75-річний Еммерсон Мнангагва гарантував Мугабе і його сім'ї безпеку на території країни.

У ніч на 15 листопада у Зімбабве відбувся військовий переворот. Водночас військові заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що помістили Мугабе «під домашній арешт».

Правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагали від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив на початку листопада.

21 листопада президент Зімбабве оголосив про відставку. Новим президентом стане Еммерсон Мнангагва, якому наразі 75 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

Поділитись: