УКРАЇНА

Президента просять втрутитись у справу моряка з Одеси, якому загрожує страта в Ірані

15 травня, 2018 14:48
УКРАЇНА/Президента просять втрутитись у справу моряка з Одеси, якому загрожує страта в Ірані
Зберегти
Вигляд
Українському моряку Андрію Новічкову, який перебуває у в'язниці Ірану, загрожує смертний вирок за звинуваченням у вбивстві. Українці звернулись до президента Петра Порошенка з проханням втрутитись у ситуацію.

Українському моряку Андрію Новічкову, який перебуває у в'язниці Ірану, загрожує смертний вирок за звинуваченням у вбивстві. Українці звернулись до президента Петра Порошенка з проханням втрутитись у ситуацію.

Відповідна петиція оприлюднена 10 травня на сайті Адміністрації президента.

Зазначається, що старший помічник капітана Андрій Новічков звинувачується у вбивстві безпідставно.

«Одесит Андрій Новiчков більше року перебуває в Іранської в'язниці за звинуваченням у вбивстві, якого він не скоював. Якщо суд шаріату визнає його винним — йому загрожує смертна кара через повішення», — йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією у петиції, йдеться про інцидент, який трапився 17 січня 2017 року на іранському судні Arezoo. Тоді молодший рядовий матрос Мохаммед Бахранпур, за національністю іранець, вистрибнув за борт.

Новiчков став свідком події, він підняв тривогу і організував рятувальні роботи. Однак тіло іранського матроса знайдено не було. Після прибуття в Іран Новiчкова зняли з судна і відвезли в суд, де пред'явили звинувачення у вбивстві.

Автори петиції наголосили, що справа Новiчкова ведеться на перською мовою, якої він не знає. Відповідно, він не розуміє, у чому і на підставі чого його звинувачують. Крім того, повідомляється, що іранська преса публікує неправдиві статті про Новiчкова.

Порошенка закликали створити міждержавну комісію, яка зможе ознайомитися з матеріалами справи, дати висновок про легітимність процесу над Новічковим і дотриманні порядку суду і слідства.

«При виявленні таких порушень комісія зобов'язана буде звертатися в верховні інстанції і міжнародні організації», — кажуть автори петиції.

У грудні 2017 року до президента Порошенка звернулись з петицією про допомогу звільнити 15 українських моряків, які застрягли в Омані.

Пов`язані новини