Роберт Мугабе погодився піти у відставку з посади президента Зімбабве через кілька годин після того, як правляча партія висунула йому ультиматум.

Роберт Мугабе погодився піти у відставку з посади президента Зімбабве через кілька годин після усунення з посту голови правлячої партії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

Джерело повідомило, що військові Зімбабве готують заяву про відставку Мугабе.

Крім того, державна телерадіокомпанія Зімбабве ZBC повідомила, що Мугабе незабаром звернеться до нації.

За даними Bloomberg, Мугабе вирішив добровільно піти після погрози імпічментом.

Раніше правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагають від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив два тижні тому.

Раніше Мугабе відмовився піти у відставку після заклику опозиції.

У ніч на 15 листопада військові Збройних сил Зімбабве взяли під контроль державну телерадіокомпанію ZBC, а також парламентські й урядові будівлі в столиці країни місті Хараре.

Військові заявили, що «ситуація в країні перейшла на інший рівень», водночас заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що президент Мугабе та його родина «перебувають у безпеці та їм нічого не загрожує».

Напередодні Мугабе звільнив віце-президента країни, побоюючись конкуренції на загальних виборах, що мають пройти у 2018 році.

Мугабе очолює Зімбабве як президент з 1987 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

Поділитись: