При голові парламенту створили Науково-консультативну раду. Чим вона займеться?
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 30 грудня підписав розпорядження №502 про утворення Науково—консультативної ради при очільнику парламенту. До неї увійдуть майже 90 фахівців.
Про це повідомив Руслан Стефанчук на своїй сторінці у Facebook та пресслужба апарату Верховної Ради.
За словами очільника парламенту, до Науково-консультативної ради ввійдуть майже 90 фахових, авторитетних науковців і практиків у сфері права.
Академіки, члени-кореспонденти, доктори наук, професори, кандидати наук допомагатимуть у розробці важливих законопроєктів.
Також вони напрацьовуватимуть концепцію розвитку законодавства та його галузей, займатимуться кодифікацією, моніторингом за результатами законодавчої діяльності.
Як працюватиме новий орган?
Згідно з положенням, членом Науково-консультативної ради може бути фахівець, який має науковий ступінь доктора наук або доктора філософії (кандидата наук), адвокат і суддя у відставці.
До складу Ради ввійдуть голова, заступник голови, вчений секретар та інші члени. Науково-консультативну раду очолює голова Верховної Ради. Заступника голови та вченого секретаря обирають на першому засіданні Ради більшістю голосів від присутніх на цьому засіданні її членів.
Персональний склад Науково-консультативної ради затверджує голова Верховної Ради на строк її повноважень. Кандидат має подати резюме, список наукових праць, копії документів про присудження наукового ступеня і присвоєння вченого звання та/або копії документів, які підтверджують статус адвоката чи судді у відставці.
Члени Науково-консультативної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах, тобто не отримуватимуть оплату. Засідання скликатимуть у разі потреби, але не рідше одного разу на квартал, засідання робочих груп — у разі потреби.
- Поділитися: