Прибуток Нафтогазу зріс на 27%. Половину отримали від транзиту газу
За 9 місяців 2019 року Нафтогаз отримав 21,3 мільярда гривень, що на 27% більше за прибуток отриманий за аналогічний період попереднього року.
Така інформація міститься в оприлюдненій фінансовій звітності за 9 місяців 2019 року.
У компанії повідомляють, що зростання прибутків пов’язане передусім зі збільшенням обсягів транзиту газу. Так, частка транзиту складає 15,8 мільярда гривень у загальному прибутку до оподаткування. 17,9 мільярда гривень Нафтогаз отримав від свого інтегрованого газового бізнесу, тобто видобутку та торгівлі газу.
«Результат сегменту транзиту природного газу за 9 місяців 2019 року збільшився з 6,8 млрд грн до 15,8 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року в основному за рахунок збільшення обсягу транзиту та зниження амортизаційних витрат у складі собівартості. Негативний вплив на результат сегменту мали зміни валютного курсу», — повідомили у Нафтогазі.
Раніше там підрахували, що з 1 січня 2020 року компанія втратить 13 мільярдів гривень через те, що більше не будуть контролювати ГТС України. Її передали Оператору ГТС України.
17 грудня Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС ухвалив рішення сертифікувати Оператора ГТС України.
Рішення щодо сертифікації Оператора ГТС ухвалили напередодні анонсованого раунду тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну, які відбудуться 19 грудня у Берліні.
15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу. 22 листопада Оператора ГТС попередньо сертифікувала НКРЕКП.
31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу Нафтогазу. За це рішення проголосував 341 депутат. Анбандлінг Нафтогазу — це необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.
Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.
Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.
- Поділитися: