Цибуля здорожчала через поганий врожай та неналежні умови зберігання — директор Економічного дискусійного клубу
Головними причинами підвищення ціни на цибулю є не дуже хороший врожай та неналежні умови її зберігання у сховищах.
Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Він зазначив, є комплекс причин здорожчання, утім вагому роль відіграють саме умови зберігання. Та навів приклад з картоплею, 30-35% якої виробники втрачають під час зберігання.
«Це власне і призводить до тих фантастичних цінових гойдалок, які ми маємо впродовж року», — сказав Пендзин.
Він пояснив, що на вартість овочів справді впливає чинник сезону, утім в Європі різниця в цінах на овочі є 1-1,5% щонайбільше.
«Це не тому, що в них врожаю більше, а тому що вони свій врожай краще зберігають. Можливість збереження врожаю без втрати якості призводить до того, що в них практично не змінюються ціни впродовж різних періодів року. В Україні сезонна продукція скаче на шалені відсотки», — сказав Пендзин.
«Поки ми не зробимо нормальні умови зберігання, у нас так не буде», — додав він.
На думку Пендзина, питанням зберігання овочів має займатися бізнес, утім і держава не має стояти осторонь, а допомагати виробникам через програму дотацій.
«Аби виробники могли зробити врожай і його зберегти», — сказав Педзин.
Зазначимо, що у квітні ціни в Україні найбільше зросли на овочі. Зокрема вартість цибулі зросла на 29,1%, білокачанної капусти — на 43,9%, буряка — на 16,8%, моркви — на 14,9%, картоплі – на 5,7%.
- Поділитися: