Світ / Сусідні країни

Припинення договору про дружбу з РФ не вплине на позови в міжнародних судах — МЗС

Громадське
Світ/Сусідні країни/Припинення договору про дружбу з РФ не вплине на позови в міжнародних судах — МЗС
Зберегти
Вигляд
Припинення договору про дружбу та співробітництво з Росією не вплине на спроможність України відстоювати свої інтереси в міжнародних судах проти РФ.

Про це під час засідання парламентського комітету у закордонних справах повідомив заступник голови МЗС Василь Боднар, передає кореспондент Громадського.

«Зважаючи на позов України проти Росії у Міжнародному суді ООН стосовно спонсорування тероризму та порушення прав людини у Криму, МЗС до літа 2018 року не вважала за потрібне припиняти договір. Оскільки всі судові процедури, необхідні для реєстрації наших позовів, завершені, цей документ втратив ту цінність, яку мав перед тим», — сказав Боднар.

Крім того він повідомив, що МЗС зараз розглядає можливість припинення договору про співробітництво в Азовському морі.

Нагадаємо, 3 грудня у Раді зареєстрували президентський законопроект про припинення Договору. Петро Порошенко пропонує припинити дію Договору про дружбу з РФ з 1 квітня.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини