Україна не виходитиме із загального «мінського процесу», але в разі непроведення виборів на Донбасі в 2020 році чи затягування з розведенням військ може розглянути його альтернативи.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

«Якщо в 2020 році на окупованих територіях не відбудуться вибори або процес розведення військ триватиме надто довго, тоді потрібно розглядати можливі альтернативи Мінську», — зазначив глава зовнішньополітичного відомства України.

Він додав, що одним із варіантів такої альтернативи може бути миротворча місія, однак «це не означатиме, що ми виходимо із загального Мінського процесу».

Відповідаючи на питання, чи не призведуть такі дії до замороження конфлікту на Донбасі, Пристайко зазначив: «Буду відвертий: дійти до замороженого конфлікту ще потрібно. Зараз у наш бік стріляють. Звичайно, ми не хочемо замороженого конфлікту. В ідеалі ми хочемо повернути наші землі і наших людей. Але якщо це не вдасться, то принаймні потрібно покласти край вбивствам».

Зазначимо, в тому ж інтерв’ю міністр закордонних справ зазначив, що «Нормандська зустріч» та обмін полонених не призвели до відновлення довіри до Росії, а українська влада знає, хто є агресором.

Це не вперше міністр закордонних справ України говорить про пошук альтернативи «мінському процесу». У листопаді 2019 року він заявив, що допускає можливість виходу України з Мінських домовленостей, якщо процес триватиме безкінечно.

12 лютого 2015 року у Мінську «нормандська четвірка», яку представляли лідери України, Німеччини, Франції і Росії підписала угоду — «Комплекс заходів із виконання Мінських угод».

Першим і найголовнішим пунктом Мінських угод від 2015 року було негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе дотримання. Однак, підтримувані Росією бойовики за час дії Мінських угод практичного безперервно порушували цей пункт угод.

Іншою важливою умовою в рамках Мінська було відведення всього важкого озброєння обома сторонами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile