Притула пояснив, чому під час збору на Spartan заклали $100 тисяч за одиницю, а не менше

Притула пояснив, чому під час збору на Spartan заклали $100 тисяч за одиницю, а не менше

Сергій Притула пояснив, чому під час збору на британські бронетранспортери Spartan його фонд заклав ціну у 100 тисяч доларів за одиницю. Він каже, що це верхня закупівельна межа, проте якими ціни виявляться насправді, фонд відзвітує після прибуття техніки в Україну.

Про це Притула написав на своїй сторінці у Facebook.

Він пояснив, що в українському війську існує велика нестача бронетехніки, тому фонд вирішив купити 50 «Спартанів». Притула каже, що його команда знала, що на цю техніку існує ціна у 29,5 тисячі фунтів.

«Проте ми зібралися купувати не 6, не 8, не 10 бронемашин. А 50-60-80 чи, можливо, 100. І це не той випадок, коли чим більше ти береш, тим більшу знижку тобі роблять. Це не конкурентний ринок. Це ринок зброї, де є продавці, які хочуть заробити, і покупці, які живуть у країні, що воює вже і зараз!» — наголосив Притула.

За його словами, коли з України законтрактували невеликі партії «Спартанів», на британському ринку відбулося суттєве пожвавлення, тому ціни, які були на ринку ще кілька місяців тому, зараз не є актуальними.

Притула зазначив, що тепер великі компанії скупляють у менших продавців більшість наявних на ринку «Спартанів» і монопольно оголошують ціну в межах 100 тисяч доларів. Через це фонду й довелося відштовхуватися від такої суми.

А втім, як запевняє Притула, його команда не планувала купувати цю техніку за такою ціною, адже навіть зараз у Великій Британії можна знайти «Спартани» різної вартості.

«І за 38 тисяч, і 65, і 100, і навіть більше. Тому навіть озвучена кількість у 60 "Спартанів", які ми зібралися купувати, не є остаточною! І, найімовірніше, це буде не єдина номенклатура бронетехніки, яку ми привеземо до України з Великої Британії», — стверджує Притула.

Очільник фонду запевнив, що коли останній бронетранспортер із кошторису у 236 мільйонів гривень заїде в Україну, вони оприлюднять звіт щодо кількості, вартості, а також покажуть чеки.

Зазначимо, що дискусія стосовно вартості бронетранспортерів розпочалася після оголошення про закупівлю такої техніки колишнім президентом Петром Порошенком. Він напередодні повідомив, що разом із волонтерами організував закупівлю двох одиниць Spartan за 59 тисяч доларів.

Що передувало?

Благодійний фонд Сергія Притули за півтори доби зібрав 236 мільйонів гривень на 60 британських бронетранспортерів Spartan. Спочатку планували зібрати гроші для закупівлі 50 одиниць такої техніки.

Гусеничний бронетранспортер FV103 Spartan надійшов на озброєння британської армії в 1978 році. Така техніка може перевозити до семи осіб, зокрема трьох членів екіпажу, також вона озброєна одним кулеметом 7,62 мм. Крім того, цей БТР може розвивати швидкість до 96 км/год і має запас ходу 510 кілометрів.