Україна знала заздалегідь про переговори заступника голови Адміністрації президента Росії Дмитра Козака в Берліні щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. 

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише «РБК-Україна».

«Україна знала про цей візит Козака заздалегідь і буде знати про те, як він пройшов. у нас з партнерами діє правило — ми нічого не вирішуємо за спиною один одного. тому ні про які ігри за нашою спиною не йдеться», — сказав Кулеба.

За його словами, Козака запрошували на переговори в Берлін через відсутність прогресу у виконанні Мінських угод, а також у зв’язку з активним підходом української сторони.

«Очевидно, що справа зрушиться з місця, якщо буде конструктивна взаємність з боку Росії. Тому і знадобилася берлінська зустріч. До речі, саме за цією логікою мій німецький колега міністр Маас (глава МЗС Німеччини, — ред.) зміг після моєї з ним розмови залучити до переговорів в нормандському форматі главу МЗС Росії Лаврова», — зазначив міністр. 

Главам МЗС також наголосив, що Україна вдячна німецькій стороні за зусилля по залученню Росії до діалогу і пошуку конструктиву.

Нагадаємо, напередодні Дмитро Козак прибув до Берліна і провів переговори з помічником німецької канцлерки Ангели Меркель. Переговори проходили без участі української сторони.

Поділитись: