Українська сторона на засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила, що про так звані «референдуми» на окупованих територіях не може йтися.

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила, що про так звані «референдуми» на окупованих територіях не може йтися.

Про це за результатами засідання заявила перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко.

Україна запитала представників Росії в Мінську, чи обговорював Володимир Путін з Дональдом Трампом ідею «референдуму» на Донбасі під час останньої їхньої зустрічі в Гельсінкі.

«Замість вигадувати чергові сценарії розчленування України, ми вимагаємо від РФ забрати свою зброю і техніку, й розформувати всі, створені Кремлем, фейкові «органи влади» на Донбасі, не передбачені мінськими угодами, всі ці «уряди», «парламенти» і тд», — написала Геращенко у Facebook.

19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

За словами джерел, про свою пропозицію Путін розповів на зустрічі з послами Росії 19 липня.

Співрозмовники агентства стверджують, що президент РФ заявив, що було вирішено не озвучувати ініціативу про референдум публічно, «аби президент США міг її обдумати».

МЗС України категорично відкидає ідею про референдум на окупованому Донбасі.

Білий дім не підтримує пропозицію Путіна про референдум на сході України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile