ENRU

Про референдуми в Каталонії та Іракському Курдистані у ефірі Громадське.Світ

Цього тижня у світі відбуваються два референдуми, які можуть мати серйозний вплив на майбутнє планети — в Каталонії та Іракському Курдистані. Тим часом Німеччина вже проголосувала — Ангела Меркель учетверте стала канцлером, а до парламенту вперше за 60 років потрапила праворадикальна партія.

Чого насправді хочуть каталонці, вимагаючи від’єднання від Іспанії? Чому Росія єдина зі світових лідерів підтримує незалежність Курдистану? Про це ведучі Громадське.Світ Ольга Токарюк і Володимир Єрмоленко говорили із гостями — колишнім послом України в Туреччині Сергієм Корсунським і журналістом-експертом із Близького Сходу Юрієм Мацарським. 

Ситуацію в Німеччині після виборів прокоментвали Сергій Сумленний, керівник представництва Фонду Генріха Бьолля у Києві, та політолог Олексій Семеній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Німеччині: 10 головних результатів

У вересні парламент Іракського Курдистану проголосував за референдум про незалежність. Його провели 25 вересня, явка склала 78%.

9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність регіону від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції була призупинена.

6 вересня 2017 року парламент Каталонії укотре підтримав проведення референдуму про незалежність 1 жовтня. 7 вересня суд в Іспанії призупинив проведення референдуму.

Центральна влада Іспанії в Мадриді намагається запобігти проведенню референдуму про незалежність Каталонії

Телеканал Громадське Телебачення мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram