Про звільнення відсторонених Венедиктової та Баканова наразі не йдеться — ОП
Про звільнення відсторонених президентом Володимиром Зеленським генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та голови Служби безпеки Івана Баканова наразі не йдеться. Рішенню передуватимуть службові розслідування.
Про це повідомив заступник керівника ОП Андрій Смирнов в етері телемарафону.
«Про звільнення цих двох посадовців поки що не йдеться. Йдеться про те, що генпрокурорку відсторонено від посади, а голову СБУ — тимчасово усунено від покладених на нього обов'язків», — пояснив Смирнов.
За його словами, це пов'язано з тим, що президент та суспільство довго очікували на більш конкретні радикальні результати від керівників цих двох органів щодо «очищення» від колаборантів і зрадників.
Рішення про відсторонення від посад глава держави ухвалив задля того, аби унеможливити потенційний вплив цих двох посадовців на кримінальні справи, які розслідуються щодо представників СБУ, які підозрюються в співпраці з рф.
«Будуть проведені службові перевірки та службові розслідування, за результатами яких президент ухвалить рішення про необхідність внесення до парламенту подання про звільнення генпрокурора або невнесення, і те саме стосується голови СБУ», — додав він.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський указами №499 та №500 відсторонив від виконання обов'язків генпрокурорку і призначив на її місце заступника. Також президент усунув із посади очільника СБУ Івана Баканова.
Зазначимо, що відповідно до частини 2 статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану» президент України під час воєнного стану може відсторонити посадовця, призначення та звільнення якого віднесено до його повноважень, та покласти на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу. Ця людина повинна відповідати вимогам, визначеним законом.
Водночас Івана Баканова Зеленський усунув від виконання обов'язків голови Служби безпеки України відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України.
Ця стаття передбачає усунення військовослужбовця за «невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків». Наказ про усунення скасовується, якщо за результатами службового розслідування підстави для ухвалення такого рішення не підтвердяться.
- Поділитися: